Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Nepropásněte novinky!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Energetické významy přírodních kamenů - 1. díl
25.03.2020

Energetické významy přírodních kamenů - 1. díl

V tomto článku najdete přehled energetických významů přírodních kamenů. Každý přírodní kámen má podle dávných tradic různé vlastnosti. Tyto vlastnosti lze rozdělit do následujících oblastí:

  • Pozitivní významy přírodních kamenů: jak vybrat typ kamene podle požadovaného významu se dočtete v tomto článku: Drahé kameny vlastnosti
  • Znamení zvěrokruhu: jak volit typ kamene podle znamení zvěrokruhu se dočtete v tomto článku: Kameny podle znamení
  • Léčebné významy přírodních kamenů: jak volit typ přírodního kamene, podle oblasti, která vás trápí se dočtete v tomto článku: Léčivé kameny a jejich význam

 

 

 Křišťál 

Křišťál podle pověstí přináší a podporuje například: Partnerství, Inspiraci, Intuici, Rozhodnost, Moudrost, Optimizmus, Rovnováhu a Vyrovnanost. Je také vhodný pro meditace a vyrovnávání energie Jing-Jang.

Znamení zvěrokruhu: Lev, Kozoroh, Vodnář

Očisťuje duši a harmonizuje celé naše tělo. Má kladný vliv na posilování partnerství. Přináší nám inspiraci, vnitřní mír, moudrost, optimismus, rozhodnost, vyrovnanost, jasnou mysl. Rozvíjí intuici, telepatické schopnosti, trpělivost,  Vyrovnává Jing-Jang energie. Je to vhodný kámen pro meditace, poznání sebe sama nebo očistu karmy.

Křišťál má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Mírní bolesti, především nervového původu. Urychluje léčení popálenin a kožních nemocí. Zeslabuje působení UV záření, elektronického smogu, rentgenových a radioaktivních paprsků, patogenních zón. Jeho hlavním přínosem je schopnost očisťovat ústrojí krevního oběhu od všech škodlivin způsobených kouřením, konzumací alkoholu, tučných jídel, nedostatkem pohybu a stresy. Tím brání vzniku arterosklerózy, infarktu, angíny pektoris. Příznivý účinek má i při léčení očních chorob. Významné je i jeho použití na ochranu prostor před negativní energií.

Výrobky z křišťálu naleznete zde: Křišťál 

  

 

 Křišťál s turmalínem

Je to kámen harmonie těla a ducha. Turmalín pomáhá při odstraňování zakořeněných návyků a křišťál v nás aktivuje odhodlání na sobě pracovat, pročistit se. Pomáhá nám překonávat lítost, zradu, závist. Odstraňuje blokády v manželství a mezi rodiči a dětmi. Mírní bolesti a léčí nemoci způsobené nervovým vypětím. Hlava, žaludek, střevní potíže, bolesti páteře.

Znamení zvěrokruhu: Lev, Kozoroh, Vodnář

Výrobky z křišťálu naleznete zde: Křišťál s Turmalínem     

                                                                                                

 Křišťál s rutilem

Rutil zvyšuje esoterické a léčivé schopnosti křišťálu. Reguluje zdravý růst a vlastnosti buněk. Podporuje upřímnost, přímočarost, cílevědomost, jasnovidné schopnosti a duchovní růst. Pomáhá při léčbě horních cest dýchacích - nachlazení, astma, bronchitida, tuberkulóza. Posiluje funkci štítné žlázy.Podporuje imunitu. Pomáhá při epilepsii a poruchách rovnováhy. Rutil obsahuje až 60% titanu a tím podporuje zdravý růst buněk. Posiluje svalstvo a kosti. Aktivuje imunitní systém, srdeční činnost a pomáhá jako doplněk při léčbě plicních a ledvinových zánětech. Pomáhá překonávat strach a beznaděj.

Znamení zvěrokruhu: Blíženci, Lev 

Výrobky z křišťálu naleznete zde: Křišťál s Rutilem 

 

 Růženín

Růženín podle pověstí podporuje především: Lásku a Přátelství. Ale podporuje také například: Kreativitu, Moudrost, Důvěru, Trpělivost. Růženín také údajně rozvíjí jasnovidnost. 

Znamení zvěrokruhu: Býk, Váhy, Kozoroh

Růženín nás otevírá lásce a umožňuje nám vidět ji všude okolo nás. Podporuje naše přátelství. Rozvíjí naši kreativitu, trpělivost a vnitřní moudrost. Prohlubuje naši jasnovidnost. 

Růženín má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Působí na uklidnění srdeční činnosti. Posiluje okysličování krve a její cirkulaci. Chrání před trombózou a infarktem. Zvyšuje prožitek pohlavního styku. Uklidňuje rozbouřené emoce. Snižuje psychické potíže a přispívá ke klidnému spánku.

Výrobky z růženínu naleznete zde: Růženín

 

♥ Ametyst

Ametyst podle pověstí přináší Vnitřní klid a Harmonii. A rozvíjí například: Intuici, Inspiraci, Moudrost, Pocit jistoty, Rovnováhu a Jasnovidnost.

Znamení zvěrokruhu: Skopec, Panna, Střelec, Kozoroh, Ryby

Ametyst je nejlepším stabilizátorem těla a duše. Přináší nám harmonii, inspiraci. A vytváří v nás pocit jistoty. Rozvíjí Intuici, Moudrost, Rovnováhu a Vnitřní klid. Je to také vhodný kámen pro meditaci. Zmírňuje stres a napětí.

Ametyst má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Působí proti bolestem hlavy, migréně, neuróze, nespavosti. Posiluje a stabilizuje imunitní systém. Reguluje krevní tlak a činnost lymfatického systému. Posiluje krevní oběh a zažívací orgány. Omezuje růst tukové tkáně a léčí pokožku.

Výrobky z ametystu naleznete zde: Ametyst

 

 Citrín

Citrín podle pověstí přináší a podporuje například: Vnitřní harmonii, Klid, Moudrost, Vyrovnanost, Vytrvalost, pocit jistoty, pocit plného zdraví, svěžest, bezpečí a vytváří v nás pocit hřejivého tepla. A pomáhá nám čelit svým strachům.

Znamení zvěrokruhu: Býk, Blíženci, Lev, Panna

Citrín nám přináší harmonii a vnitřní klid. Rozvíjí naši moudrost a vyrovnanost. Zmírňuje projevy strachu. Vytváří pocit bezpečí a hřejivého tepla. Také nás podporuje ve vytrvalosti, svěžesti. Přináší nám jasnou mysl a vnitřní mír.

Citrín má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Oživuje látkovou výměnu. Pomáhá při nadýmání. Čistí střevní trakt. Podporuje tvorbu bílých krvinek. Posiluje slinivku a játra, takže má příznivý vliv na léčení cukrovky. Dlouhodobě obnovuje ztracenou energii a chrání před nadměrnou únavou a stresem. Citrínová voda se doporučuje jako vlasová voda proti lupům. 

Výrobky z citrínu naleznete zde: Citrín

 

Hematit

Hematit podle pověstí posiluje Rozhodnost, Odvahu, Spontánnost, Optimizmus a Vůli. Přináší nám také pocit bezpečí a pocit vnitřního klidu. A je také vhodný pro meditace.

Znamení zvěrokruhu: Skopec, Štír 

Hematit nám přináší rozhodnost, odvahu, spontánnost. Rozvíjí v nás optimizmus a posiluje naši vůli. Umožňuje lépe rozeznávat pravdu a lež. A používá se jako meditační kámen.

Hematit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Odstraňuje poruchy spánku. Podporuje vazbu kyslíku na červené krvinky. Používá se jako doplněk při léčení chudokrevnosti, ztrátách krve, po zraněních a operacích, při menzesu. Celkově posiluje a regeneruje organismus a zvyšuje vitalitu.

Výrobky z hematitu naleznete zde: Hematit

 

 Magnezit

Magnezit nás otevírá Lásce a pomáhá nám vidět Lásku všude okolo nás. Posiluje také naší Vůli. 

Znamení zvěrokruhu: Váhy

Magnezit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Obsahuje velké množství magnézia a napomáhá jeho ukládání v těle. Má detoxikační účinek a neutralizuje tělesný pach. Pomáhá uvolňovat svaly a funguje proti křečím. Blahodárně působí během menstruace, dále na žaludek, střeva, křečové žíly, bolesti močového měchýře a nadledvinové kameny. Působí na kosti a zuby. Přináší úlevu při bolestech hlavy, zejména migrénách. Urychluje metabolismus tuků a rozptyluje cholesterol.

Výrobky z magnezitu naleznete zde: Magnezit

 

 Tyrkenit

Tyrkenit nám podle pověstí přináší do života Lásku a Štěstí. Je to Ochranný a Meditační kámen. Podporuje v nás Radost a Intuici. Tento kámen nám přináší Sílu a vnitřní Klid, Bohatství a spoustu přátel. Působí proti depresím a úzkosti.

Znamení zvěrokruhu: Blíženci, Střelec, Vodnář, Ryby 

Tyrkenit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Přináší úlevu při nespavosti. Udržuje rovnováhu vápníku v těle. Přispívá k dobrému stavu zubů, kostí a měkkých tkání. Tyrkenit neumývejte vodou. Kámen nabíjíme na denním světle.

Výrobky z tyrkenitu naleznete zde: Tyrkenit

 

 Tygří oko

Je to kámen Radosti a duševní Rovnováhy. Rozvíjí také Koncentraci, Rozum a Vitalitu. A posiluje naši Vůli.

Znamení zvěrokruhu: Blíženci, Panna, Štír, Vodnář

Tygří oko má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Aktivně posiluje srdce, plíce, břišní orgány. Podporuje funkci jater a pomáhá při hepatitidě. Snižuje bolest hlavy a migrény. Prohřívá organismus. Zlepšuje činnost oběhového ústrojí a chrání před jeho únavou. Účinek má na oči, odstraňuje potíže dýchacího ústrojí, posiluje kosti a klouby, mírní záněty a křeče. Podporuje chuť na ovoce a zeleninu.

Výrobky z tygřího oka naleznete zde: Tygří oko

 

 Opalit

Podporuje Družnost s ostatními lidmi.

Znamení zvěrokruhu: Rak, Panna, Váhy, Štír, Kozoroh, Vodnář, Ryby 

Opalit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Pomáhá přirozené regeneraci, podporuje příjem kyslíku, zlepšuje činnost plic a usnadňuje jejich léčbu. Pomáhá proti nachlazení, čistí střeva a sliznice. Uklidňuje a potlačuje nespavost.

Výrobky z opalitu naleznete zde: Opalit

 

Avanturín

Avanturín podle pověstí přináší: Naději, Radost, Vyrovnanost, Bohatství a Prosperitu. Rozvíjí Trpělivost. Tlumí stres a přináší nám vnitřní Klid.

Znamení zvěrokruhu: Býk, Rak, Střelec 

Avanturín má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Příznivě působí na štítnou žlázu. Udržuje rovnováhu krevního tlaku. Podněcuje metabolismus. Snižuje hladinu cholesterolu, ulevuje od migrén. Má velmi příznivý účinek na posílení zraku. Léčí nadledvinky, srdce, dutiny, svalový a urogenitální systém.

Výrobky z avanturínu naleznete zde: Avanturín

 

Granát

Granát rozvíjí a podporuje Cílevědomost, Lásku, Představivost. Přináší Nadšení, Naději. Buduje Vytrvalost a Rozhodnost.

Znamení zvěrokruhu: Skopec, Lev, Štír

Granát nás otevírá lásce a pomáhá nám vidět lásku všude okolo nás. Přináší nám do života více radosti. Rozvíjí a podporuje naši cílevědomost. Přináší nám nadšení a naději. Rozvíjí naši představivost, rozhodnost a vytrvalost. Podporuje také naši rozhodnost.

Granát má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Posiluje a regeneruje celý organismus. Pomáhá odstraňovat energetické blokády. Vydatně posiluje srdce, řídí tep i tlak krve a brání vzniku koronárních onemocnění. Chrání před chudokrevností. Působí na vnitřní i vnější pohlavní orgány. Potlačuje záněty, mírní artritidy i revmatismus. Příznivě působí při kožních chorobách.

Výrobky z granátu naleznete zde: Granát

 

Sodalit

Sodalit podle pověstí přináší a podporuje například: Cílevědomost, Důvěru, inspiraci, Logické myšlení, Představivost, pocit klidu, Sebedůvěru a Koncentraci.

Znamení zvěrokruhu: Panna, Střelec 

Sodalit slouží pro prohlubování intuice a jasného vidění. Rozvíjí koncentrace, logické myšlení, představivost a inspiraci. Posiluje naši sebedůvěru a koncentraci. Také nás ukotvuje v realitě a realismu.

Sodalit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Uklidňuje nervovou soustavu, harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí, pomáhá při žaludečních potížích, neuróze, bolestech hlavy, činnosti slinivky břišní, štítné žlázy. Posiluje imunitní systém. Snižuje vysoký krevní tlak.

Výrobky ze sodalitu naleznete zde: Sodalit

 

  Obsidián vločkový

Obsidián vločkový podle pověstí přináší a podporuje například: Sebedůvěru, vnitřní Sílu, Harmonii.

Znamení zvěrokruhu: Váhy, Štír, Kozoroh

Vločkový obsidián má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Zbavuje organismus toxických látek, odstraňuje bloky a napětí. Snižuje bolest při artritidě, problémech s klouby, při křečích a zraněních. Slouží jako doplněk k zastavení krvácení. Zahřívá končetiny. Lze jej použít ke zmenšení zbytnělé prostaty.

Výrobky z obsidiánu vločkového naleznete zde: Obsidián Vločkový

 

 Fluorit

Fluorit podle pověstí přináší a podporuje například: Intuici, Rovnováhu, Harmonii, Duchovní vývoj, Jasnou mysl, Koncentraci, Pozornost, uvolňuje stres.

Znamení zvěrokruhu: Ryby, Vodnář 

Fluorit nám přináší harmonii, rovnováhu a jasnou mysl. Zvyšuje naši koncentraci a pozornost. Podporuje náš duchovní rozvoj a rozvíjí naši intuici. Zmírňuje také projevy stresu.  

Fluorit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Likviduje viry, používá se jako doplněk při léčení všech druhů infekcí včetně rýmy a nachlazení, regeneruje sliznice a kůži. Vyhlazuje vrásky. Působí na zuby, kosti, svaly, artritidu, revmatismus, bolesti zad. Přispívá k hojení vředů a ran. Pomáhá obnovovat sexuální rozkoš. 

Výrobky z fluoritu naleznete zde: Fluorit

 

 Jaspis

Jaspis podle pověstí přináší a podporuje například: Rovnováhu, Vitalitu, Harmonii, Vytrvalost, Trpělivost, Vůli a pomáhá odstraňovat strach.

Znamení zvěrokruhu: Panna, Vodnář, Ryby 

Jaspis pomáhá překonat frustrující situace  a posiluje naději na příznivý výsledek. Likviduje pesimismus, starosti a těžké sny. Zvyšuje chuť k životu a i k jídlu. Podporuje naši vitalitu, rozvíjí v nás harmonii. Podporuje naši vůli, trpělivost a vytrvalost.

Jaspis má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Působí příznivě na složení a oběh krve, zastavuje krvácení a pomáhá zacelovat rány. Usnadňuje menstruaci. Posiluje imunitní systém a před onemocněním chrání játra, žaludek, slinivku břišní a slezinu. Aktivuje potenci, zvyšuje plodnost a ochraňuje pohlavní orgány. Očisťuje celý organismus a posiluje naši vůli při dietě.

Výrobky z jaspisu naleznete zde: Jaspis

 

 Karneol

Karneol má podle pověstí regenerační schopnosti, přináší Vitalitu a životní Radost. Vzbuzuje nové síly a hojí duševní rány z minulosti. Rozvíjí Kreativitu a Vyrovnanost.

Znamení zvěrokruhu: Skopec, Blíženci

Karneol má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Pomáhá při nemocích svalů, krve, krevního oběhu. Snižuje hladinu cukru, regeneruje červené krvinky, zastavuje krvácení. Zlepšuje prokrvení končetin. Snižuje pocení. Podporuje dobré trávení potravy.

Výrobky z karneolu naleznete zde: Karneol

 

 Mokait

Mokait podle pověstí dodává hluboký klid a rovnováhu v každé situaci. Zmírňuje nervozitu a stres.

Znamení zvěrokruhu: Panna, Vodnář, Ryba

Mokait má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Stabilizuje tělo, posiluje imunitu. Léčí zranění, záněty horních cest dýchacích, uvolňuje suchý kašel. Aktivuje játra, slezinu a čistí krev.

Výrobky z mokaitu naleznete zde: Mokait

 

 Ryolit

Ryolit je podle pověstí kamenem jasného vědomí. Prohlubuje soucit, mezilidské vztahy a harmonizuje rodinný život. Pomáhá také k plnému poznání sebe sama, k objevení našeho pravého Já.

Znamení zvěrokruhu: Kozoroh

Ryolit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Posiluje imunitní systém, odolnost proti virům a infekcím. Podporuje nervový vegetativní systém, harmonizuje srdeční rytmus, trávení a činnost žláz. Kožní problémy. 

Výrobky z ryolitu naleznete zde: Ryolit

 

 Achát

Achát podle pověstí přináší a podporuje například: Vyrovnanost, Vytrvalost, Vitalitu, Pocit bezpečí, Duchovní čistotu, pocit Jistoty.

Znamení zvěrokruhu: Rak, Střelec, Kozoroh

Achát v nás prohlubuje fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Důvěru ve vlastní schopnosti. Zpříjemňuje komunikaci. Vytváří pocit bezpečí a jistoty. Přináší duchovní čistotu. 

Achát má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Ochrana před působením nežádoucích vlivů. Pomáhá při porodu. Snižuje teploty, mírní hořečnatá infekční onemocnění, utišuje nejrůznější bolesti. Pomáhá léčit alergie a kožní problémy. Zbavuje tělo škodlivých jedů a odpadních látek.  

Výrobky z achátu naleznete zde: Achát

 

 Achát Botswana

Achát Botswana má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Kromě výše uvedených vlastnostíachátu pomáhá při očních poruchách a onemocnění. Ostří unavený, zesláblý zrak. Mírní deprese, posiluje plíce a zbavuje je usazenin a nečistot. Vodou z achátů osvěžujeme a léčíme vlasy a pleť.

Znamení zvěrokruhu: Býk, Štír

Výrobky z achátu botswana naleznete zde: Achát Botswana

 

 Achát Ohnivý

Ohnivý achát má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Kromě výše uvedených vlastností achátu vyrovnává nestálou náladu a tiší hněv. Posiluje koncentraci a paměť, aktivuje látkovou výměnu a obnovu buněk. Odstraňuje návaly horka. Dodává tělu vitalitu a brání ztrátě energie. Vhodný k léčbě závislosti všeho druhu. Pomáhá při impotenci a frigiditě psychického původu. Výborný kámen pro meditace.

 

 Perleť

Perleť podle pověstí přináší a podporuje například: Bezpečí, Moudrost, Sílu, Čistotu a upevňuje vztahy mezi rodiči a dětmi. Tento kámen nám také přináší Upřímnost, Štědrost a Věrnost. 

Znamení zvěrokruhu: Blíženci, Rak, Váhy, Kozoroh, Ryby

Symbolizuje moudrost, používá se k přilákání a upevnění bohatství a štěstí. Ochraňuje svého majitele. Navozuje celkové zklidnění. Může být talismanem pro posílení a udržení vztahu a pro zachování vašeho bezpečí. Symbolizuje také čistotu, štědrost a věrnost.

Výrobky z perletě naleznete zde: Perleť

 

♥ Serpentin

Serpentin podle pověstí přináší a podporuje například: Duševní a citovou Rovnováhu, Jasnou mysl, vnitřní Klid. Je to kámen meditace.

Znamení zvěrokruhu: Býk, Rak, Střelec

Serpentin je kámen určený pro meditace. Podporuje duševní a citovou rovnováhu, vnáší do našeho těla vnitřní klid a jasnou mysl.

Serpentin - navozuje vnitřní klid, duševní a citovou rovnováhu, jasnou mysl a cílevědomost. Posiluje činnost žaludku a ledvin. Čistí krev. Proti náladovosti, nervozitě, na nepravidelný srdeční rytmus. Křeče, infekce, jedy.

Výrobky ze serpentinu naleznete zde: Serpentin

 

Zaujal Vás tento článek? Podívejte se i na pokračování článku, kde jsou uvedeny další pozitivní významy kamenů:

Energetické významy přírodních kamenů - 2. dílEnergetické významy přírodních kamenů - 3. díl

 

Sledujte naše novinky a tipy také na facebooku:

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte naše novinky!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Dárky od srdce, které vždy potěší.

Potřebujete pomoct? Napište nám.
Velkoobchod Brázdovi
Václav Brázda Ing.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz