Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Nepropásněte novinky!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Energetické významy přírodních kamenů - 2. díl
25.03.2020

Energetické významy přírodních kamenů - 2. díl

V předchozím článku: Energetické významy přírodních kamenů - 1. díl jsme uváděli přehled energetických významů přírodních kamenů. V tomto článku budeme pokračovat s dalšími typy kamenů. Každý přírodní kámen má podle dávných tradic různé vlastnosti. Tyto vlastnosti lze rozdělit do následujících oblastí:

  • Pozitivní významy přírodních kamenů: jak vybrat typ kamene podle požadovaného významu se dočtete v tomto článku: Drahé kameny vlastnosti
  • Znamení zvěrokruhu: jak volit typ kamene podle znamení zvěrokruhu se dočtete v tomto článku: Kameny podle znamení
  • Léčebné významy přírodních kamenů: jak volit typ přírodního kamene, podle oblasti, která vás trápí se dočtete v tomto článku: Léčivé kameny a jejich význam

 

Sluneční kámen

Sluneční kámen podle pověstí přináší: Moudrost, Naději, Pozitivní mysl, Vitalitu. Buduje sebedůvěru. Odstraňuje strachy.

Znamení zvěrokruhu: Lev

Sluneční kámen je silně nabitý sluneční energií, která vás vnitřně prozáří. Vnáší do života radost a světlo. Učí nás milovat vlastní život a sebe samé, obdarovává nás optimismem, učí nás vzít život do vlastních rukou a nespoléhat se na pomoc z venčí.

Sluneční kámen má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Působí proti depresi, pocitům opuštěnosti a dodává sebedůvěru a pozitivní myšlení. Tiší revmatické bolesti, nervozitu, Podporuje souhru všech orgánů. Ochranný kámen.

Výrobky ze slunečního kamene naleznete zde: Sluneční Kámen

 

 Měsíční kámen

Měsíční kámen podle pověstí přináší a podporuje například: Lásku, Kreativitu, Intuici, Moudrost, Meditaci. Je to také ochranný kámen. 

Znamení zvěrokruhu: Rak, Kozoroh, Ryby

Měsíční kámen je především kamenem žen. Je jejich ochráncem a léčitelem. Probouzí a prohlubuje Lásku, Intuici a Kreativitu. Údajně prohlubuje také jasnovidnost.

Měsíční kámen má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Hojí citové rány a tiší rozrušenou mysl. Ženy i muže zjemňuje a zbavuje je necitelnosti a hrubosti.  Léčí hlasivky. Dívkám pomáhá rozvinout první projevy ženství. V průběhu těhotenství až po porod je chrání, ulevuje jim od bolesti a mírní časté návaly ranní nevolnosti. U kojících žen, nošen mezi prsy, podporuje tvorbu mléka. Upravuje rovnováhu při hormonálních poruchách a odstraňuje bolesti vaječníků, nepravidelnosti menstruačního cyklu. Starším ženám pomáhá zvládat duševní výkyvy a stavy depresí, které obvykle provázejí přechod. Je i vhodnou prevencí proti nádorovým onemocněním prsou a dělohy.

Výrobky z měsíčního kamene naleznete zde: Měsíční Kámen

 

 Korál červený

Silný ochranný kámen. Symbolizuje lásku, oddanost, pokoru a soucit. Je symbolem mateřství. Chrání zdravý růst plodu v matčině těle. Jejich rudá vibrace lásky bude dítěti vlastní i po narození a v celém jeho dalším životě. 

Znamení zvěrokruhu: Štír

Pomáhá v léčbě anémie, při poruchách krevního oběhu, neplodnosti, při nepravidelné menstruaci a při ohroženém těhotenství. Podporuje sexuální touhu a ulehčuje porod

Výrobky z červeného korálu naleznete zde: Červený Korál

 

 Chalcedon

Chalcedon podle pověstí přináší a podporuje například: Přátelství, Radost, Sebedůvěru, Inspiraci, Výřečnost, Vytrvalost, Vitalitu, Harmonii. 

Znamení zvěrokruhu: Rak, Střelec, Kozoroh

Chalcedon podporuje přátelství a dodává sílu mezilidským vztahům. Dodává krásu, sílu, energii a přináší úspěch v práci. Přináší také štěstí. Chalcedon je ochranný kámen, pohlcuje negativní energii a rozptyluje negativní myšlenky, zahání noční můry a strach ze tmy. Vyhání strach, deprese, hysterii a smutek. Je také kamenem komunikace. 

Chalcedon má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Vysoký očistný účinek, zastavuje krvácení, mírní teploty. Příznivě ovlivňuje funkci štítné žlázy. Snižuje krevní tlak a pomáhá při diabetes. Tlumí nadměrnou citlivost ke změnám počasí. Podpora tvorby mateřského mléka. 

Výrobky z chalcedonu naleznete zde: Chalcedon

 

Malachit

Malachit podle pověstí přináší a podporuje například: Kreativitu, Harmonii, Rozhodnost a Trpělivost. 

Znamení zvěrokruhu:

Malachit zklidňuje a harmonizuje celý organismus. Je to ochranný kámen. Zejména děti chrání proti pádům. Ochraňuje na cestách. Rozvíjí také kreativitu, rozhodnost a trpělivost.

Malachit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Jeho očistná energie mírní záněty i rány na duši. Odstraňuje bloky, křeče a napětí. Chrání horní dýchací cesty, nervovou soustavu. Reguluje působení hormonů a omezuje ukládání tuku. Snižuje bolesti svalů a kloubů. Ochranný kámen, zejména u dětí slouží jako ochrana proti pádům. Ochraňuje na cestách.

Výrobky z malachitu naleznete zde: Malachit

 

 Akvamarín

Akvamarín podle pověstí přináší a podporuje například: Lásku, Meditaci, Naději, Spokojenost, Vnitřní mír a čistou mysl. 

Znamení zvěrokruhu:

Akvamarín je kamenem vizionářů, mystiků a léčitelů. Prohlubuje a buduje lásku a štěstí v životě. Přispívá k věčnému mládí a partnerské věrnosti. Zmírňuje podrážděnost a agresivitu, zajišťuje rovnováhu. Je také kamenem meditace.

Akvamarín má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Podporuje léčbu horních cest dýchacích, sliznice a plic. Zmírňuje kašel, astmatické stavy.Upravuje funkci žláz, uvolňuje napětí v šíji. Posiluje zrak. Zajišťuje dobré zdraví, mírní bolesti zubů a bolesti v krku. Léčí žaludek, jaterní problémy, kožní záněty a alergie, sennou rýmu. 

Výrobky z akvamarínu naleznete zde: Akvamarín

 

 Serafinit

Zvaný jako "andělský kámen", má velmi silný očistný účinek na srdeční čakru, kterou otevírá lásce. Ochraňuje vaše tělo a to i při meditacích. 

Znamení zvěrokruhu: Skopec, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby

Serafinit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Podněcuje k činnosti míchu, uvolňuje napětí v celém těle až ke krku, potlačuje zimnici a pomáhá snižovat tělesnou hmotnost. Je vynikajícím pomocníkem zejména při samoléčení.

 

 Lapis lazuli

Lapis lazuli je kámen, který podle pověstí přináší a podporuje například: Lásku, Přátelství, Moudrost, Sebedůvěru, Intuici, pocit jistoty a bezpečí, přináší vnitřní mír.

Znamení zvěrokruhu:

Lapis lazuli nám dává především pocit jistoty a bezpečí, učí nás rozpoznávat jemné signály, které nám vždy ve vhodný čas ukáží směr naší cesty. Pyritové vrostlice jsou u tohoto kamene předností, protože tiší naše bezdůvodné pocity strachu a nejistoty. Je ceněn jako kámen přátelství, moudrosti a lásky.

Lapis lazuli má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Mírní otoky a křeče. Reguluje krevní oběh, funkci štítné žlázy a brzlíku. Pomáhá při zánětu průdušek. Potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace. Zmírňuje deprese a bolesti hlavy pramenící z nervozity nebo duševního vyčerpání. Jinak je obecně vhodný jako prevence proti infarktu, mrtvici a vzniku nádorových chorob. 

Výrobky z lapis lazuli naleznete zde: Lapis Lazuli

 

 Rubín zoisit

Podporuje naši intuici. Podněcuje nás k sebevyjádření. Ochranným kamenem, štítem před negativními vlivy okolí, jež se nás snaží strhnout. Propůjčuje nám sílu překonávat překážky každodenního života a nabíjí nás novou silou.

Znamení zvěrokruhu: Skopec, Rak, Lev, Štír

Rubín zoisit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Má velmi pozitivní vliv na srdce, krevní oběh a krev. Aktivuje funkci jater v produkci krevní plazmy a reguluje výši cukru. Podporuje okysličení krve, upravuje nižší krevní tlak, lymfatický systém. Působí proti chudokrevnosti, hořečnatých onemocněních, střevních infekcích a dně.

Výrobky z rubínu zoisitu naleznete zde: Rubín Zoisit

 

 Olivín

Olivín podle pověstí přináší například: Radost, Harmonii, pocit bezpečí, Klid, Inspiraci, pozitivní mysl.

Znamení zvěrokruhu: 

Olivín je kámen harmonie, radostné nálady a svěží energie. Uklidňuje naši mysl a přináší pozitivní myšlenky. Prohlubuje smysl pro dokonalost a iniciativu. Propojuje nás s rostlinným světem. Přináší inspiraci, činorodost a rozvíjí telepatické schopnosti a jasnovidnost. Olivín se také používá pro očistu karmy.

Olivín má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Tiší smutek, melancholii a vnáší klid a rovnováhu do naší mysli. Osvobozuje nás od pocitů viny a výčitek. Podporuje látkovou výměnu, zažívání, funkci sleziny a jater, pomáhá při zácpě, zánětu střev a infekcích. Kožní nemoci a plísně. Celkově zbavuje organismus jedu.

Výrobky z olivínu naleznete zde: Olivín

 

 Rodonit

Rodonit podle pověstí přináší a podporuje například: Rovnováhu, Trpělivost, Pozornost, Rozum, posiluje sebevědomí, přináší Harmonii. 

Znamení zvěrokruhu: Skopec

Rodonit přináší citovou rovnováhu. Pomáhá nám s tolerancí, trpělivostí, řešením konfliktů. Vede nás k poučení se z chyb a nezdarů. Osvobozuje nás od lítosti a hněvu. Učí nás odpouštět, zachovávat si chladnou hlavu a nenechat se vyprovokovat k zlosti a neuváženým činům, kterých bychom mohli později litovat. Zbavuje nás trémy a nervozity, je podpůrným kamenem při zkouškách a studiu.

Rodonit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Posiluje srdeční činnost a krevní oběh, funkci štítné žlázy. Tiší bolesti všeho druhu a léčí pooperační rány a poúrazová zranění. Pomáhá i při skleróze multiplex.

Výrobky z rodonitu naleznete zde: Rodonit

 

 Turmalín černý

Turmalín černý podle pověstí přináší a podporuje například: Cílevědomost, zdravou Ctižádost, chrání nás před negativními vnějšími vlivy, je to nejsilnější Ochranný kámen.

Znamení zvěrokruhu: Kozoroh

Podporuje průtok energie a rozpouštění bloků, které ji stojí v cestě. Harmonizující kámen. Aktivuje hormony a enzymy. Podporuje otevřenost a toleranci. Pozitivně ovlivňuje nemoci psychosomatického charakteru. Podporuje v nás odhodlání nic nevzdávat, ani když nám to připadá beznadějné. Dále pomáhá proti závratím, pocitům náhlé nevolnosti, k posílení paměti, při infekcích a skleróze multiplex. Posiluje organismus v obdobích slabosti a vyčerpanosti.

Výrobky z turmalínu černého naleznete zde: Turmalín Černý

 

 Turmalín meloun

Turmalín meloun podle pověstí přináší a podporuje například: Rovnováhu, Nezávislost, Sebekontrolu, Klid, Harmonii. Přináší nám Lásku a Přátelství.

Znamení zvěrokruhu: Kozoroh 

Turmalín Meloun symbolizuje dokonalou rovnováhu dvou opačných sil Jin a Jang. Učí nás žít ve vzájemné úctě, pochopení, toleranci, lásce a přátelství. Pomáhá odstraňovat pocit viny z nezvládnutých partnerských konfliktů. Učí nás nezávislosti, sebekontrole, zdravému úsudku, otevřenosti a přístupnosti. Má utišující vliv na náš nervový systém a srdce. Posiluje a harmonizuje. Přispívá k prevenci rakoviny. Regeneruje nervy po úrazech.

Výrobky z turmalínu melounu naleznete zde: Turmalín Meloun

 

 Čaroit

Čaroit je kámen, který podle pověstí přináší a podporuje například: Lásku, Intuici, Radost, Meditaci, Nadhled, Trpělivost. 

Znamení zvěrokruhu: Panna, Vodnář

Čaroit je kámen Radosti. Přináší lásku a štěstí. Pomáhá nám řídit se naší intuicí. Napomáhá také při řešení problémů v nepřehledných, komplikovaných situacích. Učí nás nadhledu, trpělivosti a pravidlu nic neodkládat. Odstraňuje v nás strach z nejisté budoucnosti.

Čaroit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Podporuje imunitní, ochranný a centrální i vegetativní nervový systém. Ozdravuje náš spánek. Podporuje srdce, posiluje paměť. Tiší křeče a bolesti. Chrání před infekcí.

Výrobky z čaroitu naleznete zde: Čaroit

 

 Morganit mix

Je to kámen jasného vnitřního vidění.

Znamení zvěrokruhu: Býk, Váhy

Morganit má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Pozitivně ovlivňuje činnost štítné žlázy, plic a parasympatického nervového systému. Uklidňuje srdce. Podporuje látkovou výměnu. Posiluje ochablé svalstvo a zabraňuje častým křečím. Je to kámen, který zklidňuje zejména při stresových situacích. Růžově až fialově zbarvený. 

Výrobky z morganitu naleznete zde: Morganit Mix

 

 Larimar

Larimar podle pověstí přináší například: Harmonii, vnitřní Klid, Meditaci, Nadhled a vnitřní mír. 

Znamení zvěrokruhu: Ryby

Larimar je kámen meditace. Pomáhá nám duševně získat nadhled nad problémy, které se nám zdají být nepřekonatelné a pomůže nám i najít řešení. Posiluje naši energii v odhodlání se uzdravit.

Larimar má podle tradic také léčebné vlastnosti například: Pomáhá léčit problémy průdušek, plic, horních cest dýchacích. Povzbuzuje mozkovou činnost. 

Výrobky z larimaru naleznete zde: Larimar

 

 Amazonit

Amazonit podle pověstí přináší například: Relaxaci, Rovnováhu, Vitalitu. Čistí karmu a uvolňuje stres.

Znamení zvěrokruhu: Vodnář

Amazonit je zelený kámen s modravým nádechem. Je to kámen harmonir, vitality a rovnováhy. Zbavuje nás egoismu a lpění na věcech. Slouží proti nervozitě, výkyvům nálad a stresovým situacím. Amazonit je často prorostlý se záhnědou a odstraňuje blokády duševního charakteru. Očišťuje také karmu. 

Uvolňuje svalová napětí a křeče v oblasti ramenou a zad. Tiší citové a fyzické problémy, které souvisejí se srdcem. Tlumí silné bolesti hlavy a migrény. U dětí podporuje řeč. Reguluje metabolismus, činnost hypofýzy, brzlíku a vegetativního nervového systému. Pomáhá i při porodu. 

Výrobky z amazonitu naleznete zde: Amazonit

 

 Jadeit

Jadeit podle pověstí přináší například: Lásku, Vyrovnanost, Ohleduplnost, citovou Stabilitu.

Znamení zvěrokruhu: Rak, Váhy, Ryby

Jadeit je kámen lásky, podporuje láskyplné emoce, ohleduplnost a naši vnitřní vyrovnanost. Posiluje nervový a imunitní systém, srdce, krevní oběh, funkci sleziny, jater a ledvin. Z močových cest uvolňuje písek a kameny. Proti nespavosti, nadměrnému pocení, bolestem hlavy. Pomáhá odstraňovat citové blokády, které ženám brání v otěhotnění.

Výrobky z jadeitu naleznete zde: Jadeit

 

♥ Záhněda

Záhněda podle pověstí přináší například: Rozhodnost, vnitřní Sílu, Soustředivost, pomáhá odbourávat Deprese.

Znamení zvěrokruhu: 

Záhněda je výborným kamenem proti depresím, zahání strach a dodává sílu při rozhodování. Podporuje detoxikaci, potlačuje noční můry, zvyšuje soustředění a pomáhá při potížích s komunikací. Působí proti všem bolestem, mírní stres, uklidňuje nervovou soustavu. Napomáhá léčbě kyčlí, nohy a záda. Příznivě ovlivňuje léčbu infekčních nemocí, vaziva a rakovinných nádorů v počátečním stádiu. Při léčení duševních poruch.

Výrobky ze záhnědy naleznete zde: Záhněda

 

Zaujal Vás tento článek? Podívejte se i na pokračování článku, kde jsou uvedeny další pozitivní významy kamenů: Energetické významy přírodních kamenů - 3. díl, Energetické významy přírodních kamenů - 1. díl

 
Sledujte naše novinky a tipy také na facebooku:

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte naše novinky!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Dárky od srdce, které vždy potěší.

Potřebujete pomoct? Napište nám.
Velkoobchod Brázdovi
Honza Brázda
Honza Brázda
(Po-Pá, 9-17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.